Potrebujete vybrať novú peňaženku?

Pánska alebo dámska peňaženka musí spĺňať veľa kritérií, aby svojmu novému majiteľovi vyhovovala hlavne z praktického hľadiska. Jej výber nie je jednodúchý a preto si nato nechajte dostatok času.

 

      

     

Krásna peňaženka patrí k základným prvkom imidžu každého z nás. Je určite krásnym doplnkom zvýrazňujúcim náš Ako si vybrať tu správnu peňaženkujedinečný imidž, ktorý si v dnešnej dobe ľudia tvoria každý deň niečim iným. Peňaženka je asi druhým najčastejšie používaným doplnkom po mobilnom telefóne. Denne ju niekoľkokrát otvárame a zatvárame, či už pri platení, alebo z dôvodu potreby vkladania a vyberania dokladov, účteniek, mincí, kariet, šekov či iných drobností každodenného života.

 

Pánska alebo dámska peňaženka musí spĺňať veľa kritérií, aby svojmu novému majiteľovi vyhovovala hlavne z praktického hľadiska.

 

Okrem funkčnosti je asi najdôležitá jej kvalita a prevedenie dizajnu. Aj to su dôvody prečo sa v našom e-shope snažíme Vám ponúknuť práve kvalitné a moderné kožené peňaženky. Sú všeobecne trvácnejšie, príjemné na dotyk, koža krásne vonia a často sa aj vďaka svojej jemnosti prispôsobia obsahu. Ak máte svoje veci v obľube, zostávajú po dlhú dobu čisté, bez poškodenia a straty tvaru. Kožené peňaženky navyše pri prevedení z brúsenej kože časom naberajú peknú patinu a tým je ich časová originalita príťažlivejšia.

 

 

Čo by sme mali zohľadniť pri výbere peňaženky? Ak ju potrebujeme prevažne len na nosenie peňazí, pravdepodobne bude stačiť menšia a jednoduchšia peňaženka. Ak vlastníme väčšie množstvo kreditných kariet, klubové či vernostné karty, máme často v peňaženke rôzne doklady, potom budeme potrebovať vačší formát peňaženky, kde je viac priečinkov a úložným priestorov.

 

Kožené peňaženky, ktoré nájdete v ponuke zohľadňujú rôzne požiadavky aj na zapínanie. Najčastejšie používaným spôsobom zapínania je zips, potom magnetka či spona. Páni obľubujú peňaženky aj bez zapínania. Nezabúdajte, že nie menej dôležitý je jej rozmer. Vždy pri výbere si preto pozrite uvádzané rozmery. 

 

 

Pre pánov je dôležitou a požadovanou súčasťou často aj priestor na mince, tzv. mincovník. Jeho umiestnenie je možné z boku alebo prístupom z vnútornej časti. Najobľúbenejší je francúzsky mincovník, ktorý svojim tvarom (po otvorení vytvorí uzavreté zvislé steny) umožňuje jednoduché hľadanie mincí a súčasne zabraňuje ich vypadnutiu z mincovníka.

 


V e-shope nájdete kožené peňaženky s rôznou povrchovou úpravou kože, rôznych farieb a prevedení so zapínaním, alebo v prevedení bez zapínania. V prípade, že máte naozaj veľmi veľa dokladov a každá peňaženka je takmer primalá, doporučujeme Vám oddeliť si doklady a financie na dve časti. Pre doklady, alebo kreditné karty je potom vhodné si zakúpiť malé puzdierko na karty, ktoré nájdete aj v tejto časti nášho obchodu - DOKLADOVKY - PÚZDRA. Na doklady zase možete použiť dokladovku, ktorá v prípade straty paňaženky Vás ochráni pred vybavovaním všetkých nových dokladov. SPÄŤ NA ČLÁNKY BLOGU >>>