Ako si vybrať koženú aktovku

Rozhodli ste sa pre novú aktovku? Zvažujete, či sa rozhodúť pre koženú alebo z iného materiálu? Prečítajte si náš návod ako si vybrať koženú aktovku tak, aby Váš výber bol čo najlepší.

 

Ako si správne vybrať pánsku koženú aktovku

Ku klasickým pánskym doplnkom, ako je opasok alebo peňaženka, určite patria aj kožené aktovky. Mnoho mužov si ich obľúbilo a sú pre nichKožená aktovka imidž každého muža nepostrádateľným spoločníkom. Aj keď ide hlavne o praktický a užitočný doplnok, pozornosť treba venovať aj dizajnu a rôznym detailom spracovania. Ako si tada vybrať tú správnu pánsku koženú aktovku?

 

 

Na aký účel bude aktovka využívaná?

Odpovedať si na túto otázku je prvý krok, ktorý by ste mali spraviť pri výbere aktovky. Potrebujete ju do práce, na rokovania a formálne schôdzky? V tom prípade sa treba poobzerať po elegantnej a kvalitnej koženej aktovke, do ktorej sa Vám pohodlne vojdú všetky potrebné dokumenty aj osobné veci. Ak by sa Vám hodil aj notebook, potom treba hľadať väčšiu, priestrannejšiu a pevnejšiu aktovku.

Aktovka ale nemusí byť iba decentná a elegantná. Pokiaľ nemáte prácu, kde sa vyžaduje určitý dress code, alebo ju chcete využívať na voľný čas, môžete si dovoliť viac pokiaľ ide o dizajn. Hlavne e-shop s koženými doplnkami ponúka veľký výber pánskych aktoviek. Môžete si tak vybrať takú, ktorá je presne podľa Vášho vkusu. Aj tu si však zvážte, čo všetko chcete v aktovke nosiť a vyberte si taký rozmer, ktorý bude spĺňať vaše potreby.

 

 

Materiál? Najlepšia je koža!

Aspoň pokiaľ chcete kvalitnú a dizajnovo zaujímavú aktovku, ktorá Vám vydrží dlhé roky.  Koža je perfektný materiál pre pánske aktovky, pretože vyzerá luxusne, je odolná a starostlivosť o kožu je jednoduchá. Predajne a e-shopy ponúkajú širokú rôznych farieb, povrchových úprav a dizajnov kožených aktoviek.

Kvalitné a zaujímavé sú samozrejme aj  textilné aktovky, ale treba počítať s náročnejšou údržbou a čistením ako aj s kratšou životnosťou.

 

 

Krásna toscánska koža - aktovka znalcov kože a jej vlastností

 

 

 

 

Výber je aj otázka štýlu

Pri výbere pánskej aktovku sa riaďte hlavne svojim inštinktom a štýlom. Určite je dobré prizvať si aj poradcu, alebo sa poradiť s personálom hlavne ak sa neviete rozhodnúť, alebo sa chystáte investovať niekoľko stoviek do kvalitnej koženej aktovky. Určite si nenechajte nič vnútiť, pretože Váš štýl sa musí snúbiť so štýlom aktovky, aby ste ju nosili radi. Ak Vám jednoducho svetlé odtiene nesedia, siahnite po niečom tmavšom. Ide hlavne o to, aby ste sa pri nosení aktovky cítili pohodlne a príjemne.

Určite sa oplatí pozrieť ponuku kožených aktoviek od Tuscany Leather, talianskej firmy s majstrovským dizajnom.

 

 

 

 

 

SPÄŤ NA ČLÁNKY BLOGU >>>